Nyhet • Gjersjøen Golfklubb
tirsdag 3.desember

Bjørn Nordby er død

tirsdag 3.desember

Klubbens æresmedlem nr. 1, Bjørn Nordby, er død, 76 år gammel. Bjørn var grunnlegger og stifter av Gjersjøen Golf. Uten ham hadde det ikke blitt noe av golfbanebyggingen på Kurud Gård. Da han solgte gården høsten 2013, var det golfbanens fremtid som var viktigste argument for hvem av femten interessenter som skulle få kjøpe den.
Sammen med banearkitekt Arnstein Friling og mangeårig klubbleder Jan Henrik Høivik skapte Bjørn en bane med mange kvaliteter, spillemessig såvel som naturmessig, kvaliteter vi nyter godt av den dag idag.
Bjørn og Sai flyttet til Thailand i 2013, men vi har hatt gleden av å ha årlige besøk på Kurud, og det har vært mang en sommerlig trivselsstund med spill og lunsj for flere av våre medlemmer. Siste besøk var i år, og det var med vemod vi tok farvel. Bjørn var på det tidspunkt preget av sykdom, han takket for seg og sa at dette nok var hans aller siste besøk til Norge.
Våre tanker går til Sai, barn, svigerbarn, barnebarn, familie og venner.

Nyhetsarkiv

Godt Nytt År!

Et tiår er omme, og årets sesong var hektisk. Vi ønsker Godt Nytt År og på gjensyn i 2020.

God Jul!

Vi ønsker medlemmer, gjester, sponsorer og samarbeidspartnere en fredelig jul og et godt nytt år!

Bjørn Nordby er død

Klubbens æresmedlem nr. 1, Bjørn Nordby, er død, 76 år gammel. Bjørn var grunnlegger og stifter av...

Broarbeidene igang

Kjør forsiktig! Arbeidene med gangbro over Gamle Mossevei er startet. Vi regner med at broen er på...

Den hvite greenkeeper...

Grått - og hvitt. Her er vi først og fremst spente på hvordan banen innvintrer. Det er et veldig...

theDudeCopyright © 2015 GjersjoenGolf.no